Akademia online

Miasta przyszłości – miejsca, w których żyje się dobrze, czy może raczej chaotyczne przestrzenie, w których żyje się, bo trzeba? Przed jakimi wyzwaniami stoją urbaniści i czy projektowanie miast leżeć będzie tylko w ich rękach? Już po raz trzeci Kasia Gandor na zaproszenie Akademii Wynalazców mierzy się z problemami, jakie stawia przed nami współczesny świat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sztuczna inteligencja: zagraża nam, czy sprzyja? Wspólnie z Kasią Gandor zastanawiamy się nad tym, jak rozwój technologii kształtować będzie naszą przyszłość. Czy będziemy kiedyś zapisywać swoje mózgi na twardych dyskach i… po co tak właściwie mielibyśmy to robić?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczną, 8. edycję programu merytorycznie i medialnie wspiera biotechnolożka i pasjonatka nauki Kasia Gandor. Poniżej zamieszczamy pierwszy film z serii, w którym nasza ekspertka omawia 5 problemów, z jakimi ludzkość będzie się zmagać w najbliższych dekadach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. odcinek z serii krótkich wideo instrukcji inspirowanych warsztatami kreatywnymi 7. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha


Damian Mayer opowiada o swojej pasji – modelowaniu rakietowym. Zapraszamy do oglądania!

Obejrzyjcie inspirujący film z Kasią Chrapko młodą wynalazczynią!

4. Zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka Akademii online! W tej części Monika Koperska odkrywa przed Wami dokonania Polaków na polu motoryzacji, lotnictwa, a nawet astronautyki!

3. Zapraszamy do oglądania trzeciego odcinka Akademii online! Dowiecie się z niego jaki wpływ mieli i mają polscy wynalazcy na rozwój komputerów i elektroniki.

2.Już jest dostępny drugi odcinek Akademii online! Nasza ambasadorka Monika Koperska przedstawia jak na przestrzeni ostatnich wieków zmieniły się sposoby chronienia ciała. Zapraszamy do oglądania!

1. Pierwszy odcinek serii filmików popularnonaukowych w ramach Akademii online jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych tematem fotografii i kinematografii. Zapraszamy do oglądania!

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu inaugurującego V edycję Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha.

Podsumowanie 5 lat Akademii Wynalazców!