Rozpoczęcie konkursu na wynalazek

Od 7 kwietnia 2014 r. można zgłaszać pomysły do konkursu na wynalazek IV edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Na pierwszych 10 zespołów czekają upominki niespodzianki.

Formularz zgłoszeniowy

Zadaniem w pierwszym etapie konkursu jest przedstawienie pomysłu wynalazku – urządzenia do powszechnego użycia. Wynalazek musi spełniać następujące kryteria: niskie koszty realizacji, możliwość powszechnego użycia, urządzenie przyjazne dla środowiska naturalnego (np. eko-materiały, oszczędność energii) oraz dotyczyć wybranych dziedzin: technika motoryzacyjna, technika w domu, technika w ogrodzie.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 12 maja br. Ogłoszenie listy finalistów, po 10 zespołów w Warszawie i Wrocławiu, nastąpi do 16 maja. W drugim etapie konkursu uczniowie będą mieli za zadanie przygotować prototypy wynalazków.

Laureatów poznamy w czerwcu na galach finałowych w Warszawie i Wrocławiu. Członkowie zespołów, którzy staną na podium, otrzymają wartościowe nagrody. Organizator przewidział również upominki dla szkół oraz opiekunów zwycięskich zespołów.

Regulamin programu

Zdjęcie: Od 7 kwietnia możecie przesyłać Wasze pomysły do konkursu na wynalazek. Poproście nauczyciela o wypełnienie formularza na www.akademiawynalazcow.edu.pl. Dla pierwszych 10 zespołów mamy upominki-niespodzianki. Pamiętajcie również, że biorąc udział w konkursie na wynalazek, macie szansę na wygranie wartościowych nagród.